niedziela, 8 marca 2015

TANIE ŚWIATA ODKRYWANIE - cz. 3 Oferty są wszędzie

Dziękuję za możliwość życia w takich czasach, gdzie jedynie wystarczy kilkakrotnie kliknąć, by móc znaleźć to, czego się potrzebuje. Trwa to od lat i tylko cena zmienia się na lepsze.

Oczywiście tanie podróżowanie jest dostępne dzięki ofertom internetowym. To internet nakręcił całą tę spiralę niskich cen. Korzystamy na tym wszyscy. Rozwija się też nieprawdopodobnie wokół tego różnej maści biznes.

Oczywiście największą trudnością jest: GDZIE SZUKAĆ?

Wiele osób prosi mnie bym podała im strony, na których znajdą tanie bilety samolotowe. To mit, który trzeba obalić. Nie ma takiej strony! Korzystam jak każdy inny człowiek nastawiony na niskie ceny z 2 linii lotniczych:

Po pierwsze zdecydowałam być członkiem klubu wizz discount club, który pozwala mnie i jeszcze jednemu współpasażerowi zagwarantować cenę biletu ok. 10 Euro niższą od standardowej. Inwestycja w klub się opłaca jeśli lata się sporo. Jeden lot w roku nie zwróci nam inwestycji 139zł. Można też wyrobić sobie kartę kredytową w Raiffaisen Polbank i nie dość, że będziemy mieli członkostwo za darmo, to też będziemy zbierać punkty za każdą dokonaną transakcję i zamieniać je na złotówki, które umożliwią nam w przyszłości zakup biletu. Na start dostaje się 100zł. 
Konkurencyjna linia Ryanair nie posiada kart członkowskich. Ceny na bilety bywają nieco droższe, ale oferują inne kierunki i według mnie uzupełniają się. 

A zatem nie ma cudownej strony. Są natomiast setki stron tych, którzy całymi dniami przekopują się przez strony wyżej wymienionych w poszukiwaniu doskonałych promocji i najniższych cen. I to są strony, z których warto korzystać.

Na początek mogę polecić:

To na tych stronach znajduję okazje. Czym prędzej wtedy dopadam komputer czy smartfon i dokonuję spontanicznego zakupu. I dokładnie tak to wygląda.

Te oferty są wszędzie i można do nich docierać w różny sposób. Jeśli masz konto na facebook`u to polub i obserwuj fanpag`e wyżej wymienionych. Informacje dotrą do Ciebie szybciej.

Choć rzecz jasna lot to nie wszystko. Warto też pomyśleć o noclegu i znaleźć taki za jak najniższą cenę. 
Królem taniego, a wręcz darmowego spania jest portal COUCHSURFING. Mam tam swój PROFIL od kilku lat i korzystam z niego dość sporadycznie. Jednak każde spotkanie z couchsurfingiem wspominam sobie bardzo ciepło. Ludzie, których można poznać za pomocą surfowania po ich kanapie, są nieprawdopodobnie ciepli, pomocni i towarzyscy. To taki specyficzny "gatunek" - bardzo podobny mnie czy Tobie, podróżniku, szwendaczu :)

Jednak jeśli czujesz opór przed taką formą noclegowania, to jest jeszcze kilka rozwiązań. Dwa kluczowe portale, z których korzystam to:
I obie te strony gwarantują najniższe ceny w hostelach, pensjonatach czy nawet hotelach. Korzystam z nich za każdym razem, kiedy gdzieś wyjeżdżam. 

A ponad wszystko warto czytać blogi. Szukać inspiracji i kierunków. Sprawdzać jaki jest koszt szacunkowy wyjazdu w dane miejsce. I dać się zaskoczyć nadarzającej się okazji!

Chociażby takiej jak jedyny na rynku wyjazdowy i dwudniowy coaching w drodze z zen. Proponuję Ci poznanie malowniczego krajobrazu województwa świętokrzyskiego, zatrzymanie się, medytację nad tym co tu i teraz.

Szczegóły? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz