czwartek, 12 grudnia 2013

Liebster Award - nominacja i wyróżnienie

Blogi piszę od 7 lat. Miałam ich już kilka, a licząc zmianę nazwy i serwerów, to nawet kilkanaście. Zawsze traktowałam je jako coś, co raczej przechowuje moje wspomnienia. Pomimo świadomości, że nie jestem anonimowa, nadal miałam poczucie, że piszę dla siebie i raczej w tzw. cybernetyczną próżnię. Kilka osób jednak mnie zawsze wspierało. Podkreślali, że lubią czytać moje relacje z podróży czy poprzyglądać się zdjęciom. Potem jeszcze tak bardzo chciałam zapamiętywać obejrzane filmy (a cierpię na amnezję filmową), że postanowiłam je recenzować. No i do filmów na końcu dołączyły książki, bo i o tych zdarza mi się zapomnieć, że już zdołałam je przeczytać.

Na początku był chaos – kilka blogów, a każdy od czegoś innego. Jeden od podróży, jeden od filmów, jeden od książek i nawet jeden od inspiracji muzycznych (czytaj wklejanie linków do youtube.com). Jakież to było męczące tak to wszystko ogarniać. Ile wymagało energii, żeby tym zarządzać! I nagle pomyślałam, że przecież nie muszę się tak rozdrabniać, że mogę to wszystko połączyć w całość, bo to przecież ciągle ja i moje zainteresowania. Ja to spinam i składam w całość, więc i strona może być jedna. Tak powstało IQ czyli Inspiration Quality oraz główna strona czyli blog.

Dlatego ogromnym zaskoczeniem dla mnie jest nominacja do Liebster Award od Gabrieli Borowczyk w rankingu początkujących blogów. Mimo 7 lat doświadczenia czuję się początkująca, bo dopiero teraz dociera do mnie, że mam swoich czytelników ;)
To też dla mnie ogromny zaszczyt, bo wiem, że nie piszę już do tzw. „cybernetycznej szuflady” – a to nie jest mało w dobie tylu konkurencyjnych blogów w sieci.
Dziękuję. Mam nadzieję, że nie zawiodę stałych i nowych bywalców :)

Idea liebster Award to swego rodzaju sieć upowszechniania nowych i wartościowych blogów w sieci. Każdy, kto otrzymuje nominację ma szansę ową przekazać aż 5 kolejnym osobom, które również stawiają pierwsze kroki w blogowaniu i mają coś sensownego do napisania/pokazania. Nominacja to swego rodzaju nagroda i dowartościowanie za już wykonaną pracę. Według mnie idea jest szczytna i godna rozpowszechniania dalej. Po otrzymaniu nagrody należy odpowiedzieć na pytania od nominującego przekazać nominacje 5 kolejnym blogerom. Dla nominowanych - nominujący wymyśla kolejną pulę pytań. Nie wolno nominować osób, które dały nam nominację.

Pytania od Gabrysi:
  1. Twój ważny cel na 2014, o którym chcesz głośno powiedzieć? – napisać książkę pt. „Inspidrom” oraz uruchomić program rozwoju LAMPa.
  1. Kiedy ostatnio zrobiłeś/-aś  coś pierwszy raz? Co to było? Nieustannie próbuję robić nowe rzeczy. Ostatnio pierwszy raz aplikowałam (1 grudnia) do International Coach Federation. A lubię też pierwsze razy w kuchni. Usmażyłam ostatnio pierwsze w życiu placuszki z kaszy jaglanej. No i wyjeżdżam zawsze pierwszy raz w nowe miejsca. To robię obsesyjnie często.
  1. Książka, którą, Twoim zdaniem, koniecznie należy przeczytać? Tu polecam przegląd lektur na moim blogu. Jest tam kilka książek godnych polecenia. A najbardziej polecam Coaching TAO Macieja Bennewicza. To bardzo dobra książka pogłębiająca samoświadomość. I jeszcze "Prowadził nas los" - bardzo inspirująca książka podróżnicza.
  1. Co oznacza dla Ciebie słowo „rozwijać się”? To oznacza robić wszystko, by być BARDZIEJ. Czytać, podróżować, poznawać nowe i nie bać się nowego. Rozwija przecież nas wszystko, co jest nowe.
  1. Czym według Ciebie jest marka osobista? To autentyczność i bycie sobą. Nie da się tworzyć wizerunku bez autentyczności i bycia prawdziwym w tym, co się robi. Ludzie to od razu wyczują.


Czas na moje nominacje. Mój klucz? INSPIROWANIE! A jakżeby inaczej? :)

  • Karolina Prusińska - prowadzi blog oczami trenerki i coach. Bardzo ZEN i nominuję go za tę harmonijną mądrość, którą niesie:  http://www.prusinska.pl/blog/ Nie przestawaj robić tego, co robisz Karola. Robisz to inspirująco i dobrze :)
  • Joanna Grela - kolejny branżowy blog trenerki i coach. Przepełniony ciekawymi materiałami, indywidualnymi opiniami, z którymi bardzo się  zgadzam http://www.joannagrela.pl/blog/ Asiu – lubię wracać na Twoją stronę i wierzę, że zawsze każdy z Twoich czytelników znajdzie tu coś inspirującego dla siebie :)
  • Rafał Szewczak - Blog o coachingu dla coachów – merytoryczny, pełen nieocenionej wiedzy - http://www.educoaching.pl/ - Rafał obyś nie przestawał inspirować ludzi tak, jak robisz to do tej pory :)
  • Michał Więckowski - trochę z innej beczki – podróżniczo i obrazowo – blog mojego przyjaciela. Humorystyczne i dobre fotorelacje z wojaży wszelakich http://zpamietnikaokrutnika.fotolog.pl/ - Lubię Twoje spojrzenie. Wierzę w tę naszą wyprawę bałkańską. Wtedy to się zapełni Twój blog od fotografii i opowieści ;)
  • Paweł Wygoda - I jeszcze jeden blog fotograficzny, bo fotograf nieprzeciętny i bardzo szczery http://pawelwygoda.blogspot.com/ - Dude – robisz to, co robisz w najlepszy możliwy sposób. Trafiasz w punkt słowem i estetyką!

Moje pytania dla Was:
1.      Jak wygląda Twoja droga? Gdzie stoisz, co jest wokoło i co jest na horyzoncie?
2.      Najważniejsze dla mnie to…
3.      Coś co mogę ofiarować bezpłatnie każdemu to…
4.      Miejsce, do którego wrócę? Dlaczego?
5.   Film, do którego wracasz to....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz